600 л пластични Cooler контејнер - Кина Ningbo Wanma Plsatics

products

600 л пластика Cooler контејнер

short description:


 • Email: sales@wmrotomold.com
 • Tel: (86)0574-88659225
 • Fax: (86)0574-88658720
 • Whatsapp: +86 13306535333
 • детали за производот

  Тагови производ

  Карактеристики на производот

  Увезената храна одделение ЈП како суровина, еден чекор обликување на двокатни контејнери може да се пречека работат под -40 ℃. Киселина и алкално отпорни, тешки и трајни. Достапни со рака палета приклучок од двете страни и со виљушкар камион од сите четири страни, Пластовидно.

  Опсег на примена

  A: за производство на храна.

  б: Суровини замрзнати складирање.

  c: Ниска температура промет ладилници.

  D: ниска температура на топење на водни производи и месни производи.

  e: адреса на свежо и разладено во фрижидер транспорт.

  f: индустриска обрт.

  Спецификација на производот

  модел

  Димензија (mm)

  Надворешен (LWH)

  Внатрешна (LW-H)

  F-300L

  740 * 920 * 710

  680 * 860 * 580

  F-600 л

  1230 * 1030 * 710

  1150 * 950 * 540

  F-660L

  1230 * 1030 * 750

  1160 * 960 * 600

  F-1000L

  1600 * 1160 * 800

  1520 * 1080 * 630

  апликација производи

  鳕鱼副本Cold-chain


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас